Dosja e dhunës brenda familjes mbretërore i ka kaluar për hetim Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore për të thelluar hetimet si institucion që do të ruajë edhe anonimatin, kjo për shkak të zhurmës që u krijua në publik pas publikimit të videos.

Këtë të shtunë Princ Leka, i shoqëruar nga avokati i tij, është paraqitur pranë AMP ku është marrë në pyetje në lidhje me përplasjet fizikes mes tij dhe bashkëshortes Elia Zogu (Zaharia), me të cilen janë në proces divorci.

Ndërkohë, në vijim pritet që hetuesit e AMP të marrin në pyetje edhe Elia Zaharian dhe babain e saj Gjergj Zaharia. AMP do të hetojë për të zbuluar edhe personin i cili shpërndau videon e sherrit në media.

Artikulli paraprakMALËSI E MADHE, DENONCON 40-VJEÇARI: GRUAJA MË MORI PADREJTËSISHT DJALIN
Artikulli tjetërTAKIMI I RAMËS ME KRYEBASHKIAKËT NË SHKODËR, BORXHET E BASHKIVE 4.8 MLD LEKË, 60% MË PAK SE NË 2015