Ulen temperaturat, kthehen reshjet e shiut në të gjithë vendin tone.

Vera do të kthehet pas dy ditësh, por ndërkohë lamtumirë dy ditë plazh, për të gjithë të apasionuarit pas diellit dhe ujit të detit. Vranësira të shpeshta do të ketë sidomos në zonat veriore dhe qëndrore.

Vranësirat do të shtohen sidomos gjatë orëve të natës, ndërsa të mërkurën priten shira. Era do të fryjë me shpejtësi 35km/h në drejtim perëndimor, dhe deti ka një dallgëzim 2-3 ballë. Dhe për katër ditët e ardhshme temperaturat do të vijojnë të jetë më të ulëta në krahasim më ditët e tjera.