Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim në selinë e PD. Ky është takimi i parë pas rezultatit në zgjedhjet e 14 majit, ku koalicioni i Ilir Metës me Sali Berishën, shënoi një humbje të thellë përballë Partisë Socialiste. Meta qëndroi në zyrën e Berishës për rreth 1 orë.

Kujtojmë se PS arriti të merrte 53 bashki, ndërsa “Bashkë Fitojmë” mori vetëm 7 të tilla, ndërsa “MEGA” mori bashkinë e Finiqit.

Po kështu PS ka marrë dhe pjesën dërrmuese të këshillave bashkiakë.