Ne stadiumin e Shkodres “Loro Boriç” po zhvillohet takimi mes skuadres se Vllaznise dhe asaj te Tiranes.

Ne minuten e 29-te te takimit nje perleshje mes lojtareve ne fushen e lojes ka bere qe arbitri i ndeshjes te akordoje tre karton te kuq.Dy kartone te kyq jane marre nga skuadra e Tiranes ku jane dneshkuar Hoxhallari dhe Ndreca, ndersa per Vllaznine eshte dneshkuar Ardit Krymi.