Gjatë ditës së sotme shumë lajmë po qarkullojnë rreth se ardhmes së Messit, teksa gjithçka vërtitet mes dy klubeve, PSG dhe Manchester City. Por së fundmi në skenë ka dalë edhe një tjetër klub prestigjioz.

Sipas gazetës spanjolle AS, Chelsea, duke pritur sulmin vendimtar për Romelu Lukaku, sapo lexoi për divorcin përfundimtar midis Barcelonës dhe Leo Messit, kërkoi përmes një ndërmjetësi anglez një takim urgjent me agjentin e Leos Messi.

Roman Abramovich dëshiron të dëgjojë kërkesat e futbollistit argjentinas dhe babait të tij, Jorge. Kjo mund të ishte e bujshme sa i përket merkatos, teksa ndoshta më pas mund të hiqej dorë nga Lukaku për të bërë investimin Messi me vetëm rrogën dhe komisionin.