Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju pret një ditë e rëndësishme nëse doni të shpengoni veten. Muaji qershor do të mbyllet në një mënyrë interesante, një prelud i shkëlqyer për një korrik premtues. Nëse keni qenë të fortë dhe të durueshëm deri më tani, tani keni atë që duhet për të rikuperuar dhe për të fituar avantazhe.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të enjten shmangni prekjen e temave të caktuara në orët në vijim, veçanërisht ato që mund të nxjerrin në pah dallimet në çift. Duhet të jeni të qetë dhe të durueshëm, të lini mënjanë polemikat dhe arsyet për diskutim në favor të racionalitetit dhe dëshirës për të kuptuar se kush është pranë jush.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ka pasur disa pengesa si në projekte ashtu edhe në financa në të kaluarën e afërt, por personaliteti juaj energjik me siguri do të shfaqet dhe do të lulëzojë! Nëse qëndroni të qetë dhe të mençur, duke i lënë yjet të bëjnë “detyrën” e tyre, do të merrni më shumë nga sa prisni në një kohë të shkurtër.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju keni arritur nivelet e energjisë stratosferike, mund të bëni gjithçka në këtë moment të jetës tuaj! Përdoreni atë nxitje për të nisur aventura të reja. Ka edhe sfida për të përballuar në lidhje me dashurinë dhe financat, por ju jeni luftëtarë dhe asgjë nuk ju tremb.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten gjatë orëve në vijim ka shumë mundësi që të vini në kontakt me njerëz interesantë. Mundësi dhe mundësi të mira janë përpara që do t’ju zbehin entuziazmin. Do të ketë kohë për të pushuar në javët e ardhshme, tani duhet të mbjellim në mënyrën më të mirë të mundshme për të korrur më pas fruta të shkëlqyera.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Gjatë kësaj periudhe po shfrytëzoni plotësisht të gjitha mundësitë që ju vijnë. Ndonjëherë ju dukeni paksa shumë i drejtpërdrejtë, gjë që nuk është diçka e mirë nëse situatat janë delikate, por në raste të tjera është një avantazh i vlefshëm. Ndryshe nga muajt e kaluar të paktën tani do të dëgjoheni!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Një ditë e mrekullueshme po vjen për t’u takuar me miqtë, të vjetër dhe të rinj, dhe për të kaluar kohë të mira me ta. Mos kini frikë të përballeni me sfida të reja dhe mos humbni kohë duke u shqetësuar për problemet që nuk ekzistojnë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të enjten një lajm i mirë për paratë. Disa shanse janë për t’u kapur, diçka shumë pozitive ju pret shumë shpejt kështu që jepini fund anktheve tuaja dhe merreni me punë. Nuk duhet të kesh frikë të guxosh.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Një ditë pozitive po vjen, ndjeshmëria juaj mund t’ju ndihmojë të mbani ndërgjegjësimin për nevojat dhe ndjenjat e të tjerëve. Ndërsa afroheni më shumë me partnerin tuaj, një vetëdije më e madhe për atë person zgjohet brenda jush. Është koha për të parë më nga afër motivet tuaja.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të enjten ju duhet të rikuperoni forcat tuaja, në mënyrë që të fokusoheni në aktivitetet e punës që ju presin. Situatat e së enjtës do t’ju ndihmojnë të shihni vetë se si janë gjërat nga pikëpamja sentimentale.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të enjten do të ndiheni plot energji falë ndërveprimit me një mik apo të njohur. Ky person mund t’ju inkurajojë dhe t’ju mbështesë në eksplorimin e qëllimeve të reja. Jupiteri hyn në shenjën tuaj të enjten, duke sjellë pasion dhe besim të rinovuar në jetën tuaj të dashurisë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të entuziazmi dhe vendosmëria juaj do t’ju ndihmojnë të kapërceni pengesat gjatë rrugës. Ju mund të ndjeni nevojën për të thyer disa tradita që nuk i përshtaten më idesë suaj për dashurinë.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 29 QERSHOR 2023
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT, PARADITJA ME KTHJELLIME, POR PASDITJA KA ‘SURPRIZA’…