MOSHA E TRETË, DOMINO, SHAH E DAMË LULISHTEVE TË SHKODRËS.
Te moshuarit jane shume te ndjeshem ndaj problemeve qe i rrethojne. I shikojme shpeshhere te mbledhur ne grupe, qe te largojne sadopak stresin dhe lodhjen nga mosha, duke biseduar dhe duke luajtur me njeri-tjetrin, ne lulishtet e pakta te Shkodres.

Femijet ne emigracion, humbja e te dashurve te tyre dhe problemet qe kane kaluar gjate jetes, jana dramat kryesore te jetes se ketyre te moshuarve qe I bejne te ndihen te vemtuar dhe pa perkrahjen e askujt.E vetmja dere ku trokasin eshte ajo e qeverise, tek e cila mendojne se disa nga problemet e  tyre mund te marrin  zgjidhje.Te pyetur se a shkojne me pushime, ata thone se te ardhurat e pamjaftueshme I privojne nga pushime tjera, pervecse ne lulishte.E ndersa nje pjese e madhe perhumb ne hallet e jetes, disa prej tyre e mbajne gjalle shpirtin e humorit me batuta

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/tx4HXayzpqI?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSEKUESTROHEN 674 RRËNJË KANABIS POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIKE SITUATËN E RENDIT DHE TË SIGURISË
Artikulli tjetërWILLIAMS SI PAVAROTI, CHAPLIN E OLIVER VETËVRITET NGA DEPRESIONI AKTORI 63-VJEÇAR