Të moshurati mbi 80 vjeç kanë marrë sot dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Procesi është kryer në stadiumin Air Albania, teksa ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar pamje të vaksinimit.

“Po ndodh👉🏼 #Rivaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç në Arena😍 #ShqipëriaBuzëqesh🌼🌼🌼🌼”, shkruan Manastirliu.

Mes personave që morën dozën e dytë ishte dhe aktorja e njohur, artistja Margarita Xhepa.