Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e premte është ditë ideale për të përjetuar ndjenjat në maksimum. Për sa i përket sferës së punës jeni mjaft të stresuar por së shpejti do të vijë momenti juaj i relaksit. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të premten yjet janë në anën tuaj dhe me hënën në shenjën tuaj, do të bëni shkëndija në dashuri. Në punë gjithçka po shkon mirë edhe nëse mund ta aplikoni veten pak më shumë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse keni pasur një takim interesant në ditët e fundit, atëherë shqyrtojeni atë. Në punë ka shumë angazhime por së shpejti do të vijë një periudhë më e “shkarkuar” për t’u çlodhur. Do të arrini të hiqni kënaqësi të mëdha në çdo fushë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Dita nuk është ideale për çështjet e zemrës. Mund të ketë grindje, kështu që kini kujdes për shumë fjalë. Në punë ka pengesa të vogla për të kapërcyer. Ndoshta mund të jetë koha e duhur për t’u sqaruar me një koleg dhe për të gjetur një zgjidhje për problemet e kahershme.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të premten qielli flet për dashurinë, ndaj ndjenjat janë dritë jeshile. Në punë jeni të respektuar nga të gjithë dhe pas gjithë sakrificave shijoni këtë moment suksesi. Merrni gjithashtu një pushim dhe relaksim të merituar, keni nevojë për të.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do jeni në një krizë dashurie, duhet të përpiqeni të sqaroni ndjenjat tuaja. Në punë është më mirë ta mbani të ndarë jetën private nga ajo profesionale. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë dhe të merrni kënaqësi të madhe.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kohët e fundit jeni ndjerë paksa e kufizuar në marrëdhënien tuaj. Në punë, nga ana tjetër, jeni të kënaqur, por gjithmonë keni nevojë të bëni diçka të re. Vetëm në këtë mënyrë do të arrini të hiqni kënaqësitë e mëdha në çdo fushë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të premten hëna është në shenjën tuaj, ndaj përfitoni nga ky kalim pozitiv për t’u hapur në dashuri. Në punë rutina është gjithmonë e njëjtë por së shpejti do të pushoni nga angazhimet tuaja.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nuk jeni plotësisht të kënaqur me marrëdhënien tuaj, përpiquni të sqaroni idetë tuaja. Promovimet do të mbërrijnë në punë pas periudhës së verës. Keni dhënë më të mirën dhe do të arrini t’i hiqni vetes një kënaqësi të madhe. Gjithashtu shijoni një pushim të merituar.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Pak konfuzion në jetën tuaj në të gjitha frontet. Ndoshta në dashuri, do të ishte më mirë të qëndroni vetëm për pak kohë dhe në punë të përpiqeni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë. Ndoshta duhet të shikoni seriozisht përreth dhe të filloni aventura të reja.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të premten jeni në dyshim në dashuri, por së shpejti do të kuptoni se çfarë të bëni. Në punë jeni duke punuar shumë, por keni dashur më shumë. Në fakt, nuk është ajo që keni ëndërruar të bëni. Shikoni përreth jush, por mbani atë që keni për momentin.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ju jeni romantikë të pashërueshëm dhe ajo që dëshironi më shumë në jetë është dashuria e cila tani është në krye. Në punë jeni shumë të zënë por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Për fat të mirë, pushimet janë afër dhe ju mund të mbushni bateritë ose të bëni pak pushime.

Artikulli paraprakVIJON I NXEHTI PËRVËLUES NË VENDIN TONË, PARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërSHQIPËRIA ME RRITJEN MË TË LARTË EKONOMIKE NË RAJON, POR GJYSMA E SHQIPTARËVE NUK BLEJNË DOT ILAÇET