PËRFAQËSUES TË TË RINJVE NGA SUBJEKTET POLITIKE, FLASIN PËR TË ARDHMEN E TYRE. Tonight Star Plus, kesaj here eshte ndalur tek te rinjte. Me nje focus te vecante bazuar tek perfshirja e të rinjve në politikën shqiptare, por edhe përfshirjen e tyre në listat e keshillit bashkiak.

Te ftuara në studio kane qene perfaqesues te forumit Rinor te Partise Demokratike, Fressh dhe LRI. Nen drejtimin e gazetarit mirsad Sylja, te ftuarit kane dhene opinionet e tyre, por nga ana tjeter, kane percjelle edhe mesazhet e tyre politike per subjektet qe perfaqesojne.Te rinjte tashme me shume se asnjehere tjeter jane pjese e politikes aktive, jo thjesht per te zbukuruar dekorin e takimeve elektorale por do te jene pjese e Keshillit Bashkiak, per te marre ne dore fatet e tyre.

Artikulli paraprakLORIK CANA MES GJERMANISË DHE FRANCËS
Artikulli tjetërPS DENONCON VJEDHJEN E VOTËS NGA PD