Një nxënës shkolle ka humbur jetën paraditen e sotme në Elbasan.

Sipas policisë ngjarja ndodhi në ambientet e shkollës “Ali Myftiu”, ku shtetasit L.S 17 vjec banues ne fshatin Katund i Ri i ka rene te fiket. “Shtetasi eshte derguar menjehere per ndihme mjekesore ne spitalin Kirurgjik Elbasan dhe me pas ka nderruar jete. Vdekja dyshohet per shkaqe natyrale” Policia po kryen veprimet hetimore dhe proceduriale