Një person ka sulmuar me armë zjarri një qendër tregtare në Oklahoma, ShBA ditën e sotme(18 nëntor).

Si pasojë e të shtënave mbetën të vrarë 3 persona.
Autoritetet policore kanë rrethuar qendrën tregtare dhe kanë njoftuar shkolla dhe banesat rreth zonës të mbyllen për arsye sigurie.

Policia po vazhdon hetimet deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes.