TRUPA E AKTORËVE, PO BËN GATI KOMEDINË “RËNDËSIA E TË QËNIT I SINQERTË”. Megjithese fundjave ne Teatrin Migjeni vijojne intensivisht provat ne tavoline per komedine e Oscar Wilde “Rendesia e te qenit i sinqerte” e shiqperuar nga Zef Zorba dhe e vene ne skene nga Fatbardh Smaja.Ndersa vete aktoret kane treguar per personazhin qe perfaqesojne ne kete komedi.

Skenari i kesaj komedie eshte nje nga kryeveprat boterore dhe me punen qe po ben trupa nga shkodra pritet qe premiera e kesaj komedie qe do shfaqet me date 8 nentor te jete nje sukses.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/v9O5s4PlgwA?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRRETHIMI I SHKODRES
Artikulli tjetërVIZITA E RAMËS, REAGON PD