Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe lokale.

Temperaturat minimale do të luhaten 9-15 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 18 -22 °C në veri, 23 -26°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- 4 ballë në det të hapur.