Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore, vranësira në shtim pasdite të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe lokale në mesdite dhe pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten 9-17 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 21 -23 °C në veri, 23 -27°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- ballë në det të hapur.