Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale dhe stuhi në veri.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-19 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 22 -24°C në veri , 28-31°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 – 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 28 QERSHOR 2023
Artikulli tjetërMOS KRIJONI DEBATE, LINI VETËN TE LIRË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT