Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me reshje shiu në veri dhe verilindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-19 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 23 -27°C e veri, 30-31°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 7 GUSHT 2023
Artikulli tjetërJENI NË KËRKIM TË EMOCIONEVE DHE DASHURIVE TË REJA, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT