Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi lokale në juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-21 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 23-25°C e veri, 28-31°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Veri- Lindje me shpejtësi 10 – 20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 – 6 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHARTOHET STRATEGJIA NDËRSEKTORIALE E MBROJTJES SË VIKTIMAVE TË KRIMIT 2024-2030
Artikulli tjetërDO KENI FAT NË DASHURI DHE PUNË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT