Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-19 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 26 -29°C e veri , 30-32°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10 -15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4- 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakNJË LAJM I MIRË PËR DASHURINË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërDOBËSITË NË PRODHIM, KËRKESA PËR EKSPORT DHE TURIZMI RRISIN MBI 21% ÇMIMET E ZARZAVATEVE