Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu me rrebeshe pasdite në zonat malore pjesërisht zonë e ulët.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-22 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rënie 27-29°C deri në 31-33°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.