Moti do te jete me kthjellime dhe vranësira ne veri .

Temperaturat minimale do te luhaten 13-21 grade , temperaturat maksimale parashikohen me rritje 27 -29°C e veri , 30-33°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4- 5 balle ne det te hapur

Artikulli paraprakNGJARJA NË FUSHË ARRËZ, POLICIA NJOFTIM PËR NGJARJEN
Artikulli tjetërNJË MËSIM QË NUK DUHET HARRUAR KURRË… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME