Moti do te jete me kthjellime dhe vranësira te pakta .

Temperaturat minimale do te luhaten 12-21 grade , temperaturat maksimale parashikohen me rritje 26 -29°C e veri , 30-33°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10 -15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4- 5 balle ne det te hapur .

Artikulli paraprakTURISTËT ITALIANË PUSHIME NË SHQIPËRI, RAMA: S’KENI PARË GJË AKOMA
Artikulli tjetërNDALONI NEGATIVITETIN NË PUNË… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME