Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi lokale në juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-21 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 23-25°C e veri, 28-33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Lindje me shpejtësi 10 – 16 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 – 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakGJASHTË SHENJAT PARALAJMËRUESE TË MUNGESËS SË KALCIUMIT
Artikulli tjetërNJË PASION DASHURIE DO TË RINDIZET, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT