Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 25-29°C në veri, 31-33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 8 – 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 – 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHALË, URA QË RREZIKON JETËN E BANORËVE
Artikulli tjetërTËRMET ME MAGNITUDË 4.8 BALLË NË FIRENCE, LËKUNDJET NDIHEN EDHE NË EMILIA-ROMAGNA