Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura.

Temperaturat minimale do të luhaten 14-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 26-29°C në veri, 31-33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakTRANSFORMIMI DIGJITAL I SISTEMEVE TË DREJTËSISË, FIRMOSET MEMORANDUMI I BASHKËPUNIMIT ME ARABINË SAUDITE
Artikulli tjetërDO TË PËRBALLENI ME NJË DITË PLOT PASION, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT