Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu të pakta në lindje pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-20 grade , vlerat maksimale do te jene me rënie 28-30°C në veri deri në 32-34°C në zonën e ulet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim te forcës 3 ballë në det të hapur.