Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në Jug – lindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-21 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 22-25°C në veri , 28-34°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Veri – Lindje me shpejtësi 6 – 12 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 – 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakMBLEDHJA E DEMOKRATËVE/ “TAKIMET ME BARDHIN DO VAZHDOJNË”, BERISHA: KREU I GRUPIT PARLAMENTAR DO PËRCAKTOHET…
Artikulli tjetërNË DASHURI DUHET TË JENI SHUMË TË KUJDESSHËM, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT