Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.

Temperaturat minimale do të luhaten 13-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 27-31°C e veri, 31-34°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakMUND TË KENI NJË SURPRIZË TË KËNDSHME NË DASHURI, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërSHQIPËRIA DREJTON SOT SEANCËN PËR UKRAINËN NË KËSHILLIN E SIGURIMIT NË OKB, I PRANISHËM ZELENSKY! RAMA: MË E RËNDËSISHMJA E DEKADËS SË FUNDIT