Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje lokale në zonën juglindore pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten 14-21 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 29 -32°C në veri, 32-35°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jetë me drejtim Veri – Perëndim me shpejtësi 6-8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur .

Artikulli paraprakPËR ÇËSHTJET SENTIMENTALE ËSHTË NJË PERIUDHË E RËNDËSISHME, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërREGJISTRIMET E KLASAVE TË PARA DHE TË 10, NGA 21 GUSHTI DERI MË 1 SHTATOR FAZA E DYTË E APLIKIMEVE! PROCEDURA ZGJAT VETËM PAK MINUTA