Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri mesatare.

Temperaturat minimale do të luhaten 14-23 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 29 -33°C e veri , 33-37°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHMANGI DISKUTIMET ME PARTERIN DHE FOKUSOHUNI TEK NDJENJAT, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërBASHA TAKIM ME DREJTUESIT POLITIKË TË SHKODRËSNË SHTATOR KËRKOJMË HETIM PARLAMENTAR PËR INVESTITORËT STRATEGJIKË