Ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime përgjatë zonës perëndimore, dhe vranësira në shtim mesatare në zonat malore dhe reshje shiu dhe stuhi lokale.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 17-24 gradë, në mesditë do të jenë me rënie duke luhatur 30-32°C ne veri deri në 33-36°C.

Era do të jete me drejtim Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 balle në det te hapur.