Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 14-19 gradë. Vlerat maksimale do të jenë me rritje nga 28-31 gradë C në veri deri në 33-34 gradë C në zonat e ulëta.

Era do të jetë më drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakKJO DITË PËR JU DO TË JETË E NGARKUAR… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërSHQIPËRIA ME PËRQINDJEN MË TË LARTË TË FAMILJEVE QË NUK KANË MUNDËSI TË KURSEJNË