Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime , mjegulla do të jetë e pranishme në juglindje dhe verilindje në mëngjes dhe mbrëmje, vranësira mesatare pasdite . Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore -1/9°C

– Zonat e ulëta 2/15°C

– Zonat bregdetare 7/16°C

Artikulli paraprakECB MBAN TË PANDRYSHUARA NORMAT E INTERESIT DHE NUK JEP SINJALE PËR ULJE
Artikulli tjetërKA DIÇKA PËR TË ZGJIDHUR NË DASHURI, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT