Kryetari i PD-së Lulzim Basha i kushton fjalën e tij në foltore dosjes së vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Basha thotë se Fatmir Xhafaj ka përgjegjësi ligjore dhe politike dhe ka shkelur ligjin për të mbrojtur të vëllanë e tij Agron Xhafaj.

PD e akuzon Xhafën për falsifikim të dokumenteve zyrtare

Ne momentin kur ia nderprene fjalen Bashes, deputetet e PD-se u vendosen ne foltore

Artikulli paraprakVETINGU, GJYQTARJA MANJOLA XHAXHO JETON NË BANESËN E PRINDËRVE
Artikulli tjetërHAPJA E NEGOCIATAVE, META: JANË TË GJITHA MUNDËSITË, POR DUHET BASHKËPUNIM