Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, reagon ndaj tensionimit të situatës në Veri të Kosovës

“Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk i shërben avancimit të procesit të normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. Kosova dhe Serbia, me mbështetjen e miqve e partnerëve tanë strategjikë, ShBA dhe BE, kanë hyrë në dialog për normalizimin e marrëdhënieve dhe duhet të vazhdojnë këtë dialog. Kjo është e vetmja rrugë drejt njohjes së ndërsjellët, zhvillimit, demokracisë, paqes e bashkëpunimit në rajon.”, shkruan kryeparlamentarja Nikolla.

Artikulli paraprak“SIGURIA NË TERREN, PRIORITET”, BE REAGON PAS TENSIONEVE NË VERI TË KOSOVËS
Artikulli tjetërTENSIONET NË VERI, DASH PARALAJMËRON KOSOVËN