Dy shqiptarë tentuan të arratiseshin nga burgu i Koridhalos në Greqi, por në momentin e fundit ata u diktuan dhe u kapën nga autoritetet e vendit.

Sipas mediave greke, dy të rinjtë shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, ishin parë duke filmuar dhe fotografuar hyrjen e burgut mbrëmjen e djeshme, dhe për këtë arsye autoritete e vendit fqinj, dyshuan për një plan të mundshëm për arratisje.

Ndërkohë policia greke ka nisur hetimet për këtë rast duke shqyrtuar çdo mundësi.