Policia ka arrestuar një burrë dhe një grua në Britani, pasi u përpoqën të rrëmbenin një vajzë 4-vjeçare.

Vajza sapo kishte dalë nga shkolla kur dy të rinj tentuan ta merrnin me nxitim.
Incidenti i tmerrshëm ndodhi në një rrugicë nga shkolla fillore Northdoën në Cliftonville pranë Margate, Kent, rreth orës 15:30 të së martës.

Policia po shqyrton CCTV dhe i bëri thirrje kujtdo që ka informacion të kontaktojë.

Shkolla Fillore Northdoën ka lëshuar një mesazh për prindërit dhe kujdestarët për rrezikun e të huajve pas incidentit.

Drejtori Mattheë Harris tha: “Siguria dhe mirëqenia e fëmijëve tanë janë të një rëndësie të madhe për ne. Ndërkohë që kjo ngjarje ka shkaktuar panik dhe frikë tek fëmijët e shkollës.

Artikulli paraprakE RËNDË, DYSHOHET SE U PRE ME XHAM TEKSA PO LUANTE, HUMB JETËN 1-VJEÇARI
Artikulli tjetërBASHA REAGON PAS DEKLARATAVE TË BERISHËS: I KEQARDHUR SA POSHTË KA RËNË…