Kryetari i Bashkise Shkoder Bardh Spahia ka reaguar pas termetit shkaterrues qe preku Turqine. Spahia shkruan se populli i Shkodres dhe Shqiperise i gjendet prane Turqise ne keto momente te veshtira.

Postimi i plote

Termeti shkatërrimtar në disa qytete të Turqisë Juglindore na ka tronditur të gjithëve.
Bashkohem në dhimbjen e popullit turk e atij sirian dhe lutem për jetët e humbura, ndërsa uroj shërim të shpejtë për të lënduarit. Solidaritet, kurajo e forcë për të përballuar pasojat e kësaj goditjeje të rëndë. Populli i Shkodrës dhe Shqipërisë i gjendet pranë Turqisë në këto momente të vështira.

Artikulli paraprakIMAM MUHAMED SYTARI: DISA DATA NUK DUHEN HARRUAR
Artikulli tjetërS’KA QETËSI PËR TURQINË, GODITET NGA NJË TJETËR TËRMET 7.7 BALLË