Teuta – Vllaznia ,pjesa e pare  0-0

 

Ka perfunduar pa gola pjesa e pare e ndeshjes se vlefshme per fazen eliminatore te Kupes se Republikes mes Teutes e Vllaznise.Ndeshja eshte luajtur ne stadiumin “ Niko Dovana” ne Durres dhe pjesa e pare ka patur nje ritem mesatar ku kane qene vendasit qe i jane afruar me se shumti portes se shkodraneve.Vllaznia ka kundersulmuar dhe ka patur edhe ajo dy raste te pastra shenimi por pa mundur te realizoje.