Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ndërmori sot një aksion në restorantin “Brazili”, në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, pas informacioneve që aty thereshin kafshë, veçanërisht të imëta.

Trupa inspektuese nga Drejtoria e Përgjithshme dhe ajo Rajonale e AKU konstatoi 348 kg mish dhe 35 qengja të therur në një dhomë frigoriferike, të pavulosura e pacertifikuara. Për këtë arsye, AKU dyshon se kafshët thereshin në ambientet e restorantit duke e gjobitur me 200 mijë lekë.

Ministria e Bujqesise ka kerkuar qe te vazhdoje kontrolli intensiv dhe te intensifikohen inspektimet, jo vetem ne thertore e dyqane mishi, por edhe ne restorante dhe çdo vend tjeter ku konsumohet ushqim.

Artikulli paraprakSHQIPTARI NXITI 12 VJEÇARIN PËR SULM TERRORIST NË GJERMANI,LIDHJE ME ISIS
Artikulli tjetërPROTESTAT, MONIKA KRYEMADHI TAKOHET ME LULZIM BASHËN