Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë një takimi në Durrës me banorë të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit është përballur sërish me Policinë e Shtetit.

Kjo e fundit nuk ka lejuar që të mbahej takimi në fjalë, ndërsa iu kërkoi përfaqësuesve të LSI-së kartën e identitetit, duke iu komunikuar se ishin gjobitur me gjobë 30 mijë lekë pasi nuk mbanin maskën.

Ndërkohë, Kryemadhi tha se nuk e kishte problem që të paguante gjobën, ndërsa nuk nguroi që të shkruante dhe një përshkrim në fletën e masës administrative.

“T’ia çjerrim maskën Edi Ramës në 25 prill 2021. Shqipëria, shtëpia e shqiptarëve.”, shkruajti Kryemadhi.