Një moment tepër emocionues u regjistrua para sfidës mes Suedisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Afro 6 mijë tifozë shqiptarë nga Kosova, ishin të pranishëm në stadiumin “Fiends Arena”.

Duke ndjekur nga shkallët e stadiumit këtë përballje, para startit, të takimit, në tribunën e tifozëve të Kosovës, u shpalos një flamur i madh shqiptar, teksa të gjithë në kor këndonin “O sa mirë më qenë shqiptarë”.