Tifozet e Vllaznise ashtu sic e kishin paralajmeruar dite me pare, po protestojne para Bashkise Shkoder pas rrezikut te renies se Vllaznise nga Kategoria Superiore.

Tifozet therrasin “Bashki amatore”.Nuk kane munguar edhe kapsollat, letrat dhe vezet qe jane hedhur ne drejtim te Bashkise.

Tifozët fajësojnë bashkinë për menaxhimin e dobët të skuadrës që solli edhe rënien e saj nga kategoria.

Para Bashkise prezente edhe forca te shumta policie.

Artikulli paraprakKTHEHET SOT NGA SOFJA, KRYEMINISTRI RAMA KONFERENCË PËR MEDIAT NGA RINASI
Artikulli tjetërXHAFAJ KRAH AMBASADORES GJERMANE KOMENTON DËSHMINË E ALBERT VELIUT