Policia e Tiranës bën me dije se gjatë natës së mbrëmshme persona të paidentifikuar kanë thyer disa nga xhamat e Kishës Katolike.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve të kësaj vepre.

Njoftimi i policisë

Tiranë -Paraprake Më datë 08.06.2017, në rrugën e “Kavajës”, gjatë natës kanë thyer disa nga xhamat e Kishës Katolike. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve të kësaj vepre.