KANDIDATI I PS, TAKOHET ME BANORËT NË BAJZË DHE NË GORAJ. Mbeshtetje per projekte, por nga ana tjeter edhe besim per nje fitore te sigurte ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Me kete fryme ka vijuar takimet kandidati I PS ne Bashkine Malesie e Madhe Tonin Marinaj. Ai eshte takuar me banoret ne Bajze ku ka garantuar se jane gati projektet pe rinvestime madhore ne Malesine e Madhe.

Por kane qene edhe banoret ato te cilet kane vleresuar kandidimin e zotit Tonin Marinaj. Pas bajzes, Marinaj I shoqeruar edhe nga stafi I tij eshte takuar edhe me banore te fshatit goraj. Ai ka deklaruar se ne kete zone eshte gati projekti per ujsjellesin. Tonin Marinaj, ka nje garanci te tij, gadishmerine e deputetit Paulin Sterkaj, por edhe besimin e kryeministrit rama per ti dhene drejtimin kesaj zone ne Qarkun e Shkodres

Artikulli paraprakARDIAN HYSA KANDIDAT ZYRTAR I PSD NË MALËSINË E MADHE
Artikulli tjetërMBESA DYSHOHET PËR VJEDHJEN E VRASJEN E GJYSHES