Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Marash Kumbulla është përzgjedhur mes 50 talenteve më premtues të klubeve europiane që duhet të shikohen me interes në vitin 2021.

Në një listë të publikuar nga UEFA, 20-vjeçari i Romës vlerësohet për kapacitetin teknik dhe fizik.

“Kumbullua iu bashkua akademisë së Veronës në moshën 8-vjeçare. I gjatë, qendërmbrojtës i fortë, ai admiron Giorgio Chiellinin. Në shtator iu bashkua Romës dhe menjëherë u kthye në lojtar titullar të verdhekuqve”, shkruan UEFA për shqiptarin.

TOP 50 talentet në Europë:

Paulos Abraham (SUEDI, 18 – AIK)

Tyler Adams (SHBA, 20 – Leizpig)

Sergio Arribas (SPANJË, 19 – Real Madrid)

Mitchel Bakker (HOLANDË, 20 – Psg)

Jude Bellingham (ANGLI, 17 – Dortmund)

Jens Cajuste (SUEDI, 21 – Midtjylland)

Riccardo Calafiori (ITALI, 18 – Roma)

Carmo (PORTUGALI, 21 – Braga)

Charles De Ketelaere (BELGJIKË, 19 – Club Brugge)

Yusuf Demir (AUSTRI, 17 – Rapid Vienna)

Amad Diallo (BREGU I FILDISHTË, 18 – Atalanta)

Mohammed Diomande (BREGU I FILDISHTË, 18 – Nordsjælland)

Igor Diveev (RUSI, 21 – CSKA Moskva)

Jeremy Doku (BELGJIKË, 18 – Rennes)

Radu Dragusin (RUMANI, 18 – Juventus)

Roman Evgenyev (RUSI, 21 – Dinamo Mosca)

Wahidullah ‘Wahid’ Faghir (DANIMARKË, 17 – Vejle)

Wesley Fofana (FRANCË, 19 – Leicester)

Gianluca Frabotta (ITALI, 21 anni, Juventus)

Amine Gouiri (FRANCË, 20 – Nizza)

Ryan Gravenberch (HOLANDË, 18 – Ajax)

Joško Gvardiol (KROACI, 18 – Dinamo ZGREB, HUAZIM TE LEIPZIG)

Jens Petter Hauge (NORVEGJI, 21 – Milan)

Isak Bergmann Johannesson (ISLANDË, 17 – IFK Norrköping)

Curtis Jones (ANGLI, 19 – Liverpool)

Boubacar Kamara (FRANCË, 21 – Marsiglia)

Orkun Kokcu (TURQI, 19 – Feyenoord)

Ladislav Krejici II (ÇEKI, 21 – Sparta Praha)

Takefusa Kubo (JAPONI, 19 – Villarreal)

Marash Kumbulla (SHQIPËRIA, 20 – Roma)

Stanislav Magkeev (RUSI, 21 – Lokomotiv Mosca)

Daniel Maldini (ITALI, 19 – Milan)

Giorgi Mamardashvili (GJEORGJI, 20 – Lokomotiv Tbilisi)

Nuno Mendes (PORTUGALI, 18 – Sporting CP)

Youssoufa Moukoko (GJERMANI, 16 – Dortmund)

Yunus Musah (SHBA, 18 – Valencia)

Jamal Musiala (ANGLI, 17 – Bayern)

Noah Okafor (ZVICËR, 20 – SALZBURG)

Marcus Holmgren Pedersen (NORVEGJI, 20 – Molde)

Pedri (SPANJË, 18 – Barcelona)

Abdallah Sima, (SENEGAL, 19 – Slavia Praga)

Kamaldeen Sulemana (GANA, 18 – Nordsjælland)

Ravil Tagir (TURQI, 17 – Istanbul BaSakSehir)

Malick Thiaw (FINLANDË, 19 – Schalke)

Anatolii Trubin (UKRAINË, 19 – Shakhtar Donetsk)

Christos Tzolis (GREQI, 18 – PAOK)

Fábio Vieira (PORTUGALI, 20 – FC Porto)

Owen Wijndal (HOLANDË, 21 – AZ)

Florian Wirtz (GJERMANI, 17 – Leverkusen)

Illia Zabarnyi (UKRAINË, 18 – Dinamo Kiev)