Ish-nënkryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me Kuvendin e 11 dhjetorit,

“Kjo është dita më e bukur politike pas 30 vitesh. Ajo që po ndodh sot është ushtrimi demokratik më i vecantë. Sot delegatët dhe anëtarësia e PD po bën histori.”- shkruan Topalli.

Artikulli paraprakPËRVJETORI I 31 I PD, BASHA: DITËLINDJE E THYER NGA ATA QË E PËRÇANË PËR INTERESAT E TYRE
Artikulli tjetërBASHA: DALJA NGA TRANZICION I STËRZGJATUR MBETET MISIONI I SHENJTË I PD