Mengjesi i se dieles e ka gjetur qytetin e shkodres me nje dyndje e larte automjetesh.Edhe pse pamjet qe po shikoni jane filmuar ne oret e para te mengjesit ,hyrja e shkodres ka mbetur e bllokuar per minuta te tera.

URA E BUNËS-HARKU BËRDICE, AKSI MË PROBLAMATIK.
Efektive te rrugores qe ndodhen ne terren shprehen se ky fluks vjen si pasoje e ardhjes se shume mjeteve te amigranteve nga shtetet e tjera por edhe fluksi i pushuesve qe i drejtohen plazheve .Problemet me te medha me qarkullimin ne keto dite janë në aksin rrugor drejt Velipojës tek Harku i Bërdicës, në hyrjen për në qytetin e Shkodrës pranë urës së re te Bunës.Kohet e fundit vihet re nje rritje e numrit te patrullave ne pikat kyce te qytetit per normalizimin e trafikut por kthimi dhe dalja nga Velipoja përballet me një trafik tejet të rënduar kryesisht gjate orareve te paradites dhe mbasdites se vone , ku vargu i makinave arrin deri në 2 kilometra. Krahas numrit te larte te mjeteve, shkak per këtë rendim te trafikut jane parkimet e shumta pa asnje kriter dhe mos venia ne funskion e unazes lindore te ciles akoma i mungon sinjalistika.

Artikulli paraprakANTI KANABIS, POLICIA VIJON OPERACIONET NË TERREN
Artikulli tjetërMYFTIA: BRËNDA 5 MUJASH NIS RIKONSTRUKSIONI