EKSPOZITA ME 40 FOTO TË REALIZUARA NGA VETË FËMIJËT. “Trafikimi ne syte e femijeve”  nje ekspozite qe paraqet realitetin e trafikimit te pare nga vete femijet do levizi per nje jave ne te gjitha dioqezat e Shqiperise.

Ne kete organizim te Caritasit Shqiptar ne bashkepunim me Caritas Shkoder prezantohen 40 foto. Ekspozita eshte shfaqur ne fshatin e  paqes aty ku permes shkolles, kopshtit dhe shtepive familje femijet edukohen e arsimohen si nje menyre per ti larguar ato nga rruga dhe mundesia e renies pre e fenomenit te trafikimit.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/8l7cXpbbFZ4?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSHBA, NË ZGJEDHJET E MESMANDATIT
Artikulli tjetërSA DËMTOHEN QYTETARËT NGA FASHA 300 KW