FAMILJARËT E VIKTIMAVE NDIHEN TË ZHGËNJYER EDHE NGA DREJTËSIA.28 viktima, 8 te zhdukur dhe dhjetra plage,  ne familjet e viktimave te 9 janarit.Eshte ky bilanci i tragjedise se 11 viteve me pare nen brigjet e karaburunit ku humben jeten 28 djem dhe vajza ne qarkun e shkodres.

Ende asnje enigme e zgjidhur, por vetem fjale boshe te cilat cuan ne prangat e shtetit vetem drejtuesin e gomones, per tu ndalur me pas dhe duke lene ne harrese kete tragjedi te rende per mbare popullin shqiptar. Pas 11 vitesh jane familjaret e viktimave te cilet e kujtojne

me dhimbje ate nate te ftohte te 9 janarit…nikolle mhillaj. nderkohe familjaret e viktimave ndihen te zhgenjyer edhe nga drejtesia e cila me forcen e politikes i beri bllok zbardhjes se kesaj

tragjedie.  por a do te zbardhet ndonjehere kjo ngjarje, shpresa eshte e vetmja arme qe kane ne dore keta familjare te cilet prej 11 vitesh presin qe dikush te pergjigjet per kete ngjarje te rende.  Ne kete menyre kembanat e alarmit bien serish mbi tragjedine e 9 janarit. Sipas familjareve tashme jane zbuluar dhe dokumente te cilat vertetojne, ekzistencen e nje gomone te dyte me 8 viktima te tjera, kufomat e te cileve nuk u gjeten asnjehere

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/7HNbAGpzopw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]